Komunikat Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego sędziego Przemysława W. Radzika dotyczący czynności w sprawie doniesień medialnych na temat niegodnych zachowań sędziów podczas akcji szczepień przeciwko COVID-19 w Krakowie

27 kwietnia 2021

Publikujemy komunikat Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędziego Przemysława W. Radzika dotyczący podjęcia czynności wyjaśniających w sprawie zaistniałych 6 kwietnia 2021 r. w Krakowie uchybień godności urzędu przez sędziów sądów powszechnych z Krakowa, polegających na publicznym prezentowaniu budzących zgorszenie i społeczny sprzeciw zachowań podczas akcji szczepień przeciwko chorobie zakaźnej COVID-19 poprzez zaszczepienie się lub usiłowanie zaszczepienia się poza kolejnością z powoływaniem się na pełniony urząd sędziego.

Zgodnie z komunikatem, osoby posiadające informacje dotyczące przedmiotu postępowania proszone są o kontakt drogą elektroniczną (e-mail) z Biurem Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych z powołaniem się na sygnaturę RDSP 712.8010.7.2021.